if(typeof FMGA !== "undefined") { ga('create', ' UA-76464612-1', FMGA.getUserIdObject()); ga('set', 'dimension1', FMGA.getUserId()); } else { ga('create', ' UA-76464612-1', 'auto'); } Blog | ZM Glimag

Przekładnia zębata w układzie sterowniczym samochodu

Glimag
Przekładnia zębata w układzie sterowniczym samochodu

Jak doskonale wiemy, prymarnym zadaniem przekładni jest transmisja mocy i zmiana parametrów ruchu. Łatwo się domyślić, że swoje zastosowanie znajduje także w samochodowych układach sterowniczych, ze względu na swoje uniwersalne i niezwykle praktyczne cechy. Dzisiaj przedstawiamy sposób działania przekładni w tego typu środowisku.

Do czego stosuje się przekładnie zębate ślimakowe?

Glimag
Do czego stosuje się przekładnie zębate ślimakowe?

Patrząc na samą ilość różnych rodzajów przekładni zębatych, można wysnuć wniosek, że maszyny przemysłowe są bardzo dobrze zoptymalizowane do konkretnych zadań. A to przecież zaledwie mała część wszystkich urządzeń. Dzisiaj opiszemy funkcje, jakie pełnią przekładnie zębate ślimakowe, a także ich najpopularniejsze zastosowania.

Wady i zalety, jakie posiadają przekładnie zębate

Glimag
Wady i zalety, jakie posiadają przekładnie zębate

Współcześnie przekładnie zębate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych mechanizmów w branży przemysłu ciężkiego czy górniczego. Oczywiście, jak każde urządzenie, możemy wyszczególnić zarówno jego pozytywne, jak i negatywne cechy. I dzisiaj zrobimy zestawienie tych cech.

Koła zębate stożkowe – ich zastosowanie i budowa

Glimag
Koła zębate stożkowe – ich zastosowanie i budowa

Różnorodność kół zębatych pozwala na dostosowanie ich rodzaju do konkretnego działania i optymalizacji pod względem skuteczności. Pozwala to na osiąganie możliwie najwyższych parametrów, które bezpośrednio przekładają się na jakość i szybkość pracy. Jednym z rodzajów takiego koła zębatego jest stożkowe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego produktu.

Rodzaje przekładni, które wykorzystujemy w codziennym życiu

Glimag
Rodzaje przekładni, które wykorzystujemy w codziennym życiu

Koła zębate i przekładnie to nie tylko domena przemysłu ciężkiego. Te mechanizmy są wykorzystywane przez znaczną większość sprzętów codziennego użytku. Prezentujemy Państwu te najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane. Być może nawet uda nam się Państwa zaskoczyć. Miłej lektury!

Koło zębate w teorii

Glimag
Koło zębate w teorii

W poprzednim wpisie opisywaliśmy proces tworzenia koła zębatego od podstaw. Skoro już wiemy, jak ono powstaje, chętnie podzielimy się naszą wiedzą, zawierając zarówno informacje teoretyczne dotyczące kół zębatych, jak i przykłady praktycznego zastosowania tego wynalazku. Serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym niepozornym, a jakże istotnym elementem każdego zakładu przemysłowego.

Jak przebiega produkcja kół zębatych?

Glimag
Jak przebiega produkcja kół zębatych?

 

Koła zębate są stosunkowo niewielkimi elementami, od których jakości wykonania zależy znaczna większość współczesnych parków maszynowych. Wystarczy wziąć na przykład przekładnie planetarne, które za pomocą kół zębatych są w stanie wykonać o wiele większą pracę niż zespół ludzi. W zależności od konkretnego modelu produkcja kół zębatych wymaga konkretnych sposobów. Przeczytajcie, w jaki sposób powstają koła zębate.

Czym jest przekładnia planetarna?

Glimag
Czym jest przekładnia planetarna?

 

Wiele gałęzi przemysłu współcześnie opiera się na ciężkich maszynach i zależnych od siebie sieciach mechanizmów. Posiada to zarówno swoje wady i zalety – dla przykładu, kontrola całego zespołu maszyn z jednego miejsca jest niewątpliwym udogodnieniem i techniczną wygodą, jednak w przypadku awarii jednego z istotnych podzespołów, może dojść do zastopowania całej linii, co w efekcie może prowadzić do wielkich strat przedsiębiorstwa. Dlatego niezwykle ważnym jest, aby zapewnić całym liniom produkcyjnym sprzęt i podzespoły jak najwyższej jakości. Jednym z tak kluczowych elementów jest przekładnia planetarna, sprawdźcie dlaczego.