if(typeof FMGA !== "undefined") { ga('create', ' UA-76464612-1', FMGA.getUserIdObject()); ga('set', 'dimension1', FMGA.getUserId()); } else { ga('create', ' UA-76464612-1', 'auto'); } Blog | ZM Glimag

Koła zębate z plastiku – charakterystyka

Glimag
Koła zębate z plastiku – charakterystyka

Mogłoby się wydawać, że koła zębate przynależą do świata przemysłu ciężkiego, gdzie wielkie maszyny i przekładnie wykonują pracę przy znacznych obciążeniach. Jednak to nie do końca prawda. Wraz z postępem technologicznym, wiele części, w tym także koła zębate zaczynają korzystać z zamienników z tworzyw sztucznych. I jak się okazuje, w pewnych rozwiązaniach jest to znacznie bardziej ekonomiczne i praktyczne.

Koła zębate jako forma sztuki? Jak najbardziej!

Glimag
Koła zębate jako forma sztuki? Jak najbardziej!
ˆ

To oczywiste, że pierwszym skojarzeniem z kołami zębatymi jest przemysł ciężki, wielkie maszyny oraz ogrom pracy do wykonania, jednak na świecie są osoby, które wychodzą poza schemat i wykorzystują nietypowe przedmioty do nietypowych zastosowań. Artyści z całego świata wykorzystują koła zębate i podobne elementy do tworzenia fantastycznych posągów i rzeźb. Przekonajcie się sami!

Koła zębate – ich eksploatacja i renowacja

Glimag
Koła zębate – ich eksploatacja i renowacja

Jak doskonale wiadomo, nawet najwyższej jakości produkt w końcu ulegnie degradacji. Koła zębate akurat są na to skazane ze względu na chroniczny charakter ich pracy. Na szczęście możliwa jest ich odnowa bez konieczności inwestowania w nowe podzespoły.

Przekładnia zębata w układzie sterowniczym samochodu

Glimag
Przekładnia zębata w układzie sterowniczym samochodu

Jak doskonale wiemy, prymarnym zadaniem przekładni jest transmisja mocy i zmiana parametrów ruchu. Łatwo się domyślić, że swoje zastosowanie znajduje także w samochodowych układach sterowniczych, ze względu na swoje uniwersalne i niezwykle praktyczne cechy. Dzisiaj przedstawiamy sposób działania przekładni w tego typu środowisku.

Do czego stosuje się przekładnie zębate ślimakowe?

Glimag
Do czego stosuje się przekładnie zębate ślimakowe?

Patrząc na samą ilość różnych rodzajów przekładni zębatych, można wysnuć wniosek, że maszyny przemysłowe są bardzo dobrze zoptymalizowane do konkretnych zadań. A to przecież zaledwie mała część wszystkich urządzeń. Dzisiaj opiszemy funkcje, jakie pełnią przekładnie zębate ślimakowe, a także ich najpopularniejsze zastosowania.

Koła zębate stożkowe – ich zastosowanie i budowa

Glimag
Koła zębate stożkowe – ich zastosowanie i budowa

Różnorodność kół zębatych pozwala na dostosowanie ich rodzaju do konkretnego działania i optymalizacji pod względem skuteczności. Pozwala to na osiąganie możliwie najwyższych parametrów, które bezpośrednio przekładają się na jakość i szybkość pracy. Jednym z rodzajów takiego koła zębatego jest stożkowe. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tego produktu.

Koło zębate w teorii

Glimag
Koło zębate w teorii

W poprzednim wpisie opisywaliśmy proces tworzenia koła zębatego od podstaw. Skoro już wiemy, jak ono powstaje, chętnie podzielimy się naszą wiedzą, zawierając zarówno informacje teoretyczne dotyczące kół zębatych, jak i przykłady praktycznego zastosowania tego wynalazku. Serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym niepozornym, a jakże istotnym elementem każdego zakładu przemysłowego.

Jak przebiega produkcja kół zębatych?

Glimag
Jak przebiega produkcja kół zębatych?

 

Koła zębate są stosunkowo niewielkimi elementami, od których jakości wykonania zależy znaczna większość współczesnych parków maszynowych. Wystarczy wziąć na przykład przekładnie planetarne, które za pomocą kół zębatych są w stanie wykonać o wiele większą pracę niż zespół ludzi. W zależności od konkretnego modelu produkcja kół zębatych wymaga konkretnych sposobów. Przeczytajcie, w jaki sposób powstają koła zębate.