Remonty i Rekonstrukcje


Glimag przeprowadza remonty przekładni zębatych i rekonstrukcji kół zębatych oraz innych części maszyn. Nasz zakład posiada szerokie możliwości rekonstrukcji i odtworzeń na podstawie dostarczonych wzorców różnego rodzaju kół zębatych , wałów oraz innych części maszyn.
Posiadamy maszynę pomiarową firmy Höffler dzięki, której jesteśmy w stanie dokładnie odwzorować parametry zużytego uzębienia, a zróżnicowany park maszynowy pozwala na profesjonalne dokonywanie remontów przekładni zębatych różnego typu między innymi:

  • przekładni walcowych
  • przekładni kątowych
  • przekładni planetarnych

Remonty przekładni

Profesjonalne remonty przekładni zębatych w naszej firmie

Doświadczona kadra techniczna jest w stanie odtworzyć ze wzoru każdy rodzaj przekładni zębatej oraz wykonać dokumentację konstrukcyjną w celu ewentualnego powielenia produkcji.
Posiadany program do obliczeń geometrii uzębień pozwala na dokładne wyliczenie geometrii uzębień, co przekłada się na bardzo dobrą jakość remontowanych reduktorów oraz innych elementów uzębionych. Jest to szczególnie pomocne przy rekonstrukcji przekładni, których produkcja została już wstrzymana

Jak przebiega remont przekładni?

Trzy główne etapy procesu remontu przekładni lub odtwarzania kół zębatych:

1. weryfikacja stopnia zużycia,

Remonty przekładni

2. pomiary i odtwarzanie zużytych elementów,

Remonty przekładni

3. montaż wyremontowanej przekładni.

Remonty przekładni

Jeżeli mają Państwo pytania związane z remontami przekładni zębatych, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz rozwiejemy wątpliwości związane z naprawami i rekonstrukcjami.

Przykłady wykonanych przez nas remontów przekładni zębatych:

Remonty przekładni zębatych
Remonty przekładni zębatych